Prof.Dr. Selçuk YÜCEL

profdrsyucel@gmail.com

Acıbadem Randevu (7/24) : 444 55 44
Koordinatör : 0530 313 24 68 < Whatsapp >

Muayene Adresleri

Acıbadem Üniversitesi
(SGK Anlaşmalı) Atakent, İstanbul
Maslak, İstanbul
Kadıköy, İstanbul

Rahim ve Vajen Sarkması

Hanımlarda rahimin vajenden aşağı sarkması hem kozmetik hem de rahatlık açısından çok can sıkıcı bir durumdur. Rahimin aşağı sarkması mesaneyi de rahatsız edip idrar kaçırmalara veya zor idrar yapmaya neden olabilir. Tedavisinde cerrahi onarım ne yazık ki tek yoldur. Cerrahi yöntemin seçiminde rahmin alınıp alınmamasına karar verilmesi en önemli noktadır. Rahim alınırsa mutlaka vajen karın içine sabitlenmelidir. Rahim alınmayacak ise rahim bel kemiğine sabitlenmelidir. Bu cerrahi işlemin karından yapılması daha yüksek başarının alınması için gereklidir.

Daha önce rahmi alınmış olan hanımlarda kasların giderek zayıflaması nedeniyle bu kez vajenin en üst kısmı dışarı çıkabilir. Bu durum ise vajenden ya da karından yapılacak bir cerrahi girişim ile düzeltilebilir. Amaç cinsel hayatı tekrar sağlayabilmek ve idrar tutma yeteneğini koruyabilmektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 / 5)

Yasal Uyarı

İşbu internet sitesinin içeriği ziyaretçiyi bilgilendirme amacı ile düzenlenmiştir. Bu site içerisinde yer alan hiçbir bilgi ziyaretçiler tarafından tavsiye olarak değerlendirilip hiçbir karar veya eyleme neden olamaz. Bu gibi bir durumda bütün sorumluluk siteyi ziyaret edene ait olacaktır.

İletişim Bilgileri

Prof.Dr. Selçuk Yücel

Üroloji ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı
profdrsyucel@gmail.com

Acıbadem Randevu (7/24) : 444 55 44
Koordinatör : 0530 313 24 68
___________ < Whatsapp >

Muayene Adresleri

Acıbadem Üniversitesi
Atakent, İstanbul (SGK Anlaşmalı)
Maslak, İstanbul
Kadıköy, İstanbul
Scroll to Top