Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Tel: 0 216 625 45 45

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi
Tel: 0 212 375 65 65

MUAYENEHANE / KONSÜLTASYON
Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No: 12/436 Şişli / İST
İst.Avrupa Tel: 0 212 266 72 22

Bağdat Cad. No: 448/1 Suadiye - Kadıköy / İST
İst.Asya Tel: 0 216 372 60 60
Doktor GSM: 0 530 313 24 68

Kısa Penis ve Penis Büyütme veya Penis Uzatma

Kısa veya Küçük Penis

Erkeklerde penis boyu oldukça önemli bir konu olsa da aslında yapılan çalışmalar sertleşme esnasında penis kökünden ucuna kadar 10 cm olan bir uzunluğun yeterli olduğunu göstermektedir. Ancak bu uzunluk 8 cm ve altında olan erkeklerde öncelikle bazı hormonal ve genetik çalışmalar yapılıp altında başka bir hastalık olup olmadığı araştırılmalıdır. Sıklıkla saptanan durum beyinden salgılanan bazı cinsiyet hormonlarının yetersiz olmasıdır ki bu hormonlar hastanın yaşı ne olursa olsun ilaçlar ile verildiğinde penis boyu ile beraber, kıllanma, ses kalınlaşması ve vücut kaslarında artış sağlanabilir.

Ancak toplumumuzda en sık rastlanan durum sünnet hataları ya da gömük penise bağlı penis ufaklığıdır. Bunun tedavisi penis uzatma, penis büyütme ya da falloplasti cerrahileridir. Burada penis gömüldüğü yağ tabakasından çıkartılır ve vücut dışına doğru sabitlenir. Ardından penis cildi özel bir şekilde kapatılır.

Bu operasyonlarda peniste daha uzamış bir görüntü elde edilir. Küçük penisin daha ağır formu epispadias ya da hipospadias gibi başka hastalıklarda görülebilir ki bu durumlarda genel de gereken eğri penise bağlı olan kısalığın penise yama konarak düzeltilmesidir. Penis uzatma ve büyütme cerrahileri genellikle günübirlik bir ameliyat olarak yapılabilir ve oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilir.

Penis Büyütme

Aşağıdaki fotoğraflarda bomba patlamasına bağlı bir çok ameliyat geçirip penis boyu ve kalınlığı çok ufak olan bir penisin penis uzatma ve penis yağ enjeksiyonu sonrası oluşan görüntüsü görmektesiniz. Penis 14 cm’ye ve çevresi de 15 cm çapa ulaşmış durumda. Yaklaşık 4 hafta sonrası yağ kendiliğinden emilerek çevresi 12 cm’ye kadar inecektir.

Cilt Problemleri

Sünnet hatalarının en sık olanı aşırı yara izleri veya dikiş izleridir. Bazen yara izi tüm penisi ya da uçtaki etli kısmı tamamen içine alabilir. Bunun tedavisinde sünnetin tekrarlanması ya da revize edilmesi gerekebilir.

Sarkık Torba

Bazı beylerde torba derisi aşırı derecede sarkık olabilir. Bu durum hem görüntü hem de oturmayı veya cinsel ilişkiyi zorlaştıracak kadar olabilir. Bu durumlarda torbanın ufaltılması ve görünüm olarak daha normal bir hale getirilmesi mümkündür.

Penis Uzatma Ameliyat Resimleri

Diğer Bir Penis Uzatma Ameliyatı Resimleri

Örnek Penis uzatma ve Büyütme Ameliyatı Videosu