Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Tel: 0 216 625 45 45

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi
Tel: 0 212 375 65 65

MUAYENEHANE / KONSÜLTASYON
Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No: 12/436 Şişli / İST
İst.Avrupa Tel: 0 212 266 72 22

Bağdat Cad. No: 448/1 Suadiye - Kadıköy / İST
İst.Asya Tel: 0 216 372 60 60
Doktor GSM: 0 530 313 24 68

Medyada Prof.Dr. Selçuk YÜCEL

Üroloji ve Çocuk Ürolojisi Uzmanı Profesör Doktor Selçuk YÜCEL’in medya röportajları.

Kadınlarda İdrar Kaçırma

Kanal 24 Röportajı

Kadınlarda idrar kaçırma veya işeme bozuklukları neredeyse 3 kadından 1’ini etkilemektedir.

Prof. Dr. Selçuk Yücel, İdrar kaçırma, işeme bozuklukları, sistit rahatsızlıklarının tedavi yöntemlerini anlatıyor ve hasta şikayetlerine cevap veriyor.


Kadınlarda ve Erkeklerde İdrar Kaçırma

Milliyet Gazetesi Haberi

Prof. Dr. Selçuk Yücel, İdrar kaçırma nedenleri, idrar kaçırmada botoks uygulaması ve yanlış tedavinin böbrek yetmezliği gibi sonuçlar doğurabildiği konularında bilgiler veriyor.

Haber Bağlantısı


Erkeklerde Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma

medikalakademi.com.tr haberi

Prostat büyümesine ve prostat ameliyatlarına bağlı idrar kaçırma problemleri ile yüksek başarı oranına sahip olduğu için tüm dünyada altın standart yöntem olarak nitelendirilen Artifisiyal Sfinkter çözümü hakkında bilgiler.

Haber Bağlantısı


Çocuklarda Alt Islatma

a Haber Yayını

Altta yatan sebebe göre çocuklarda alt ıslatma, gece idrar kaçırma problemlerinde “tedavi seçenekleri nelerdir?” konusunda bilgiler.

Yayın Bağlantısı


Penis Kanseri

t24 Haberi

Nadir görülen kanser türlerinden penis kanserinin son yıllarda Türkiye’de de az sayıda hastada göründüğü belirten Prof.Dr. Selçuk Yücel, hastalığın altında yatan hpv, genital siğiller, şeker hastalığı, vücut direncini düşüren hastalıklar, sigara kullanımı, AIDS ve sünnet yaptırmama gibi nedenleri değinerek erken teşhisin yararı konusunda bilgiler veriyor.

Haber Bağlantısı


Prostat ve Prostat Hastalığı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Prof.Dr. Selçuk Yücel, katıldığı programda prostat, prostat büyümesi ve prostat hastalıkları hakkında bilinmesi gerekenleri, teşhis ve tedavi yöntemlerini anlatırken canlı yayında hastaların sorularına yanıt veriyor.

tvem Yayını


Andropoz ve Prostat Bezi Hastalıkları

Prof.Dr. Selçuk YÜCEL Acıbadem Hastaneleri adına Azerbaycan’da bulunduğu süre içerisinde Xazar Tv ‘de erkeklerin korkulu rüyası andropoz ile beraber prostat bezi ve hastalıkları konusunda bilgiler veriyor.


Hipospadias Ameliyatı

mynet.com Haberi

Prof.Dr. Selçuk Yücel’in doğuştan idrar yolunda gelişmeme rahatsızlığı – Hipospadias – bulunan 12 yaşındaki hastaya uyguladığı ve ağı içi dokusundan idrar yolu yapılarak gerçekleştirdiği Hipospadias Ameliyatı hakkında bilgiler veriyor.

Haber Bağlantısı


Bebeklerde Cinsel Organ Anomalisi

elele.com.tr Haberi

Prof.Dr. Selçuk Yücel erkek bebeklerde oluşabilen sünnet derisi problemleri, peygamber sünnetli, fizomiz, pipi yamukluğu, hidrosel, inmemiş testis rahatsızlıkları ile beraber kız bebeklerde oluşabilen labial füzyon (cinsel organ dudaklarının yapışması), sarkan keseler, idrar kanalı problemleri, sipina bifida – omuriliğin kapanma problemi- konularında teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler veriyor.

Haber Bağlantısı


Yanlış Sünnet Sorunları – Sünnet Hataları

Cumhuriyet Gazetesi Haberi

Yanlış kişilerce yapılan sünnetin ergenlikle beraber penis boyunun kısalması, gömük penis gibi rahatsızlıklara neden olabileceğine değinen Selçuk Yücel, internetten satılan penis büyütme ilaçlarının da zararları hakkında bilgiler veriyor.

Haber Bağlantısı


Böbrek Taşı Hastalığı

aktuel.com.tr Haberi

Prof.Dr. Selçuk Yücel, halk arasında böbrek taşı düşürmek için maydanoz suyu, avokado yaprağı, papatya suyu gibi eşkina balığının beynindeki otolitin de kullanıldığını ancak, bunlarla ilgili bilimsel açıdan yararlı olduğuna dair bir araştırma olmadığı anlatıyor.

Haber Bağlantısı

sondakika.com ve Star Gazetesi Haberi

Prof.Dr.Selçuk Yücel, Türkiye’de çok yaygın olarak görülen böbrek taşı türlerinden olan kalsiyum oksalat taşının düşürülmesi için sitrat özelliği olan limonun çok etkili olduğu konusunda bilgiler veriyor.

Böbrek Taşının İlacı Limon – sondakika.com Haber Bağlantısı

Böbrek Taşının İlacı Limon – Star Gazetesi Haber Bağlantısı


Çocuklarda Böbrek Taşı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Haberi

Böbrekleri sürekli taş ürettiği için idrar yolları tıkanan 4 kız çocuğu, böbrek taşları lazer yardımıyla kırılarak ömür boyu diyalize mahkum hayat sürmekten kurtarıldı haberi.

Haber Bağlantısı


Çocuklarda Tekrarlayan Böbrek Taşı

hastane.com.tr Haberi

Prof.Dr. Selçuk Yücel, Çocuklarda erken tanı konulması, taşların böbrek hasarına neden olmadan tedavi edilebilme şansını arttırdığına dikkat çekiyor.

Haber Bağlantısı


Teşhis, Tanı ve Proflaksi

Prof.Dr. Selçuk Yücel, Romanya Acıbadem Hastanesi’nde bulunduğu dönemde Teo Show ‘da yaptığı röportaj.

Teo Şov Romanya